Gomasio – Sezamská sůl

Sezamská sůl – směs sezamu a soli působící léčebně na vnitřní prostředí těla.

Obvykle se vyrábí v poměru 1:18, tj. 1 díl soli a 18 dílů sezamového semínka. Semínka přebereme, propláchneme pod tekoucí vodou, necháme okapat. Na suché pánvi je opražíme, čekáme až jdou rozemnout mezi prsty, pozor na připálení. Shrneme je na pánvi stranou a na prostředku prohřejeme sůl.DSCN2185

Ještě horké vsypeme do třecí misky (nejlepší je miska „Suribachi“, která má šikmé rýhy), spirálovým pohybem třeme, dokud se 80% semínek nespojí se solí. Vychladlé uchováváme v lednici.

Používá se místo soli na posyp jídla, nepřekračujte množství 1 lžička na osobu na den.  Velmi chutné je i ze lněných semínek, dá se koupit v prodejnách zdravé výživy z dýňových semínek, vyzkoušejte.

A co Gomasio umí? – Podporuje trávení, vstřebání potravy ve střevech, zlepšuje kvalitu krve, odstraňuje celkovou únavu, pomáhá odstraňovat bolesti hlavy a zubů, takže takový malý domácí zázrak.

 

Autor

Bo

Jsem nadšený konzument zdravého jídla, věřím, že to co jíme, má na náš zdravotní stav vliv z 90%. Proto pomáhám druhým ozdravit jejich jídelníček nenásilnou formou, odměnou je pro mě, že se cítí lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *