Banánovo-jahodová zmzrzlina

Zmrzlina??? Patřím k těm, kteří si ji dají, i když venku třeští mráz. Jak to ale udělat, aby se člověk vyhnul všem těm úskalím, které skrývá jejich složení. Nechci mít zmrzku slazenou glukózou, nechci tam mít ani další neslušná slova, kterým obvykle nerozumím.

Pixmac000084121160

Protože jsem si to přála, dostala jsem tip na úplně jednoduchou banánovou zmrzku.

Prostě jen dáte zmrazit oloupaný banán a rozmixujete ho. To o tom loupání mi nějak napoprvé uniklo a věřte mi, že zmrzlý banán neoloupete bez zranění :).

Dětem, ale samotná banánová zmrzlina nechutnala a tak jsem to zkusila osvěžit jahůdkami. Pixmac000055021013Přidala jsem i trochu rýžového mléka, ale není to nutná součást receptu, pokud máte výkonný mixér zvládne to.20150609_160754

2 oloupané a na půl nakrájené banány, miska čerstvých jahod

Nakrájené banány vložte do mrazáku min na 1 hodinu.

20150609_161801

 

Vše mixujte do hladka, nebo pokud chcete hrubší kousky jahod, mixujte nejdříve banán do hladka a ke konci přidejte jahůdky. Množství je na dvě plné mističky, počítejte 1 banán na osobu.

Zmrzlina dětem moc chutnala, mě jako maminku těší to, že je jen z ovoce bez přidaných chemických látek a konzervantů.

A jako mlsnou ženu to, že je úplně bez cukruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Dobrou chuť 🙂

Autor

Bo

Jsem nadšený konzument zdravého jídla, věřím, že to co jíme, má na náš zdravotní stav vliv z 90%. Proto pomáhám druhým ozdravit jejich jídelníček nenásilnou formou, odměnou je pro mě, že se cítí lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *