Pizza z červené řepy

Co takhle vyzkoušet pizzu bez mouky? Mám pizzu moc ráda, ale dávám si ji zřídkakdy, celozrnný korpus, který by mi chutnal jsem stále neobjevila a dávat si často obyčejnou z bílé mouky, je mi už proti mysli, tak jsem vyzkoušela tuto.

Isnpirace z knihy „Thrive diet“  přizpůsobený mým možnostem, ze základním těstem už se dá dělat cokoliv. Posypat sýrem, péct jen tak a ozdobit si ho po upečení, udělat z něho sušenky a k nim použít nějaký dip. Fantazii se prostě meze nekladou.

1 šálek jemně strouhané syrové červené řepy, 2 šálky slunečnicového semínka, 1/4 šálku kokosového oleje , špetka mořské soli, „rajčatovou omáčkou“ dle chuti

Slunečnicová semínka s kokosovým olejem rozmixuji, přidám řepu a mixuji do konzistence těsta. Vmíchám špetku soli. Těsto rozprostřu na vymazaný plech, potřu omáčkou. Pokud mám doma „Tofu sýr“ posypu a peču na 150°C cca 1/2 hodiny, okraje začnou trochu zlátnout. Jinak upeču korpus jen s omáčkou a podávám obložený čerstvou zeleninou.

Na obrázku je varianta s rucolou, posypaná sezamovým gomasiem a lžící lahůdkového droždí.

DSCN2309

Tato pizza zasytí, já si dávám polovinu k večeři a druhá mi stačí v práci na oběd.

Autor

Bo

Jsem nadšený konzument zdravého jídla, věřím, že to co jíme, má na náš zdravotní stav vliv z 90%. Proto pomáhám druhým ozdravit jejich jídelníček nenásilnou formou, odměnou je pro mě, že se cítí lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *